ЛМІР 1
5-6 листопада у Львівському музеї історії релігії розпочинає свою роботу XXX Міжнародна наукова конференція «Історія релігій в Україні».

Протягом двох днів науковці, релігієзнавці, музейники, мистецтвознавці з України, Польщі, Білорусі, Росії представлятимуть результати своїх досліджень. Спільно працювати в режимі реального часу допоможе застосунок Zoom.
5 листопада, у четвер, о 10 годині після реєстрації учасників відеоконференції розпочнеться пленарне засідання. Обговорюватимуть питання майбутнього розвитку релігієзнавства й питання вдосконалення роботи наступної XXXI Міжнародної наукової конференції «Історія релігій в Україні». Цікавою буде віртуальна презентація виставки Львівського музею історії релігії “Він змінював світ. До 100-річчя від дня народження святого Івана Павла ІІ”.
У п’ятницю, 6 листопада, учасники відеоконференції працюватимуть у п’яти секціях: «Релігії XV–ХХ століть: Україна та Світ», «Організаційні структури Церкви ХVІ – початку ХХ століть», «Релігійні спільноти України: сучасний стан та перспективи розвитку», «Історіософія релігії», «Сакральне мистецтво». Розглядатимуть аспекти політичного, правового й культурного становища православ’я, римсько-католицької та греко-католицької церков, протестантизму, східних релігій, а також державно-церковні відносини в Україні. Будуть говорити про актуальні питання музейництва, сакрального мистецтва, проблеми збереження духовного й культурного надбання.
До конференції в режимі онлайн в застосунку Zoom може приєднатися будь-хто і, навіть, згодом переглянути запис трансляції.
Організатори XXХ Міжнародної наукової конференції «Історія релігій в Україні» Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, Український католицький університет, Центр релігійної культури, Відділ нової історії України Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України.
P. S. Результати досліджень науковців, які беруть участь у XXX Міжнародній науковій конференції «Історія релігій в Україні» опубліковано у двотомному науковому виданні «Історія релігій в Україні». Його підготував
Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії. Назва першого збірника – Науковий щорічник «Історія релігій в Україні», другого – «Історія релігій в Україні: актуальні питання».

Олена Малюга, науковий співробітник ЛМІР