12 вересня розпочинає свою роботу XIX Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові». В рамках цього форуму відбудеться сьомий Львівський міжнародний літературний фестиваль. Цьогоріч, організатори роблять акцент на трьох елементах – на подорожах і на двох вагомих постатях літературного процесу – поеті-філософу Григорію Сковороді та письменнику-художнику Бруно Шульцу.

 Досить цікаві й неординарні зустрічі, презентації книг відбудуться і у нашому музеї історії релігії. Письменники знайомитимуть відвідувачів із культурними традиціями, літературними особливостями країн, зі своїми творчими новинками та планами.

Напередодні відкритт форуму, 11 вересня, музей зустрічатиме спеціального гостя Львівського міжнародного літературного фестивалю Адама Загаєвського. Це один з найвідоміших  у світі сучасних польських поетів, номінант на Нобелівську премію в галузі літератури.

У трапезній залі  Львівського музею історії релігії звучатиме музично-поетична постановка на тексти Нобелівського лауреата з літератури шведського поета Тумаса Транстрьомера. У виконанні Леіфа Ульсена (Швеція) за участі Левка Грицюка та Юлії-Ванди Мусаковської, під супровід музичної імпровізації органного майстра, працівника Львівського музею історії релігії Віталія Півнова слухачі поринуть у магічний світ, підсилений сюрреалізмом, античністю самого поета.

14 і 15 вересня відвідувачі й гості музею зможуть послухати лекції архієпископа Харківської і Полтавської УАПЦ Ігоря Ісіченка «Сакральний простір «Саду божественних пісень» Григорія Сковороди» та російського письменника, публіциста Захара Прілєпіна «Пострадянська література».

Незабутні враження залишаться і після зустрічей з Мартіном Поллаком (Австрія), Віктором Єрофєєвим (Росія), Василем Шклярем і Романом Гамадою (Україна).

«Повернення» Бруно Шульца у сучасний контекст Галичини відображає книга Тараса Возняка «Бруно Шульц». Представлення її відбудеться 15 вересня. Цього ж дня гостей знайомитимуть з документальною книгою Войцеха Пестки «До пробачення у пеклі». Перформанс-презентація книги київського політтехнолога Олени Сибірякової «Україна. Точка G» відбудеться 14 вересня. В ній авторка намагається осмислити останнє десятиліття української історії.

Шанувальники літературного слова  з 11 до 15 вересня у стінах ЛМІР зможуть зустрітися з поетами, письменниками, перекладачами, митцями міжнародного літературного фестивалю. 

 Олена Малюга – молодший науковий працівник ЛМІР

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити