«З краплинки скла, весь світ веселкою озвався»

3201564552.gif11 квітня, у четвер, о 14 годині в Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) презентуватимуть виставку «З краплинки скла, весь світ веселкою озвався». Народна мисткиня Ірина Білик представить свої вироби з бісеру.
Художнє плетіння з бісеру давнє як світ. Воно має тисячолітню історію. Вперше мистецтво бісероплетіння виникло ще в Давньому Єгипті. На території України стало відоме в часи Київської Русі. Ним оздоблювали предмети релігійного культу та речі для княжого двору.
 Сьогодні бісероплетіння найпоширеніше у Західній Україні. Його центр – стародавній Львів. Саме тут мешкає талановита мисткиня, активна діячка Об’єднання самодіяльних художників та народних майстрів при Львівському державному обласному центрі народної творчості Ірина Білик. За освітою – фізик, а за покликанням – мисткиня. Всебічні знання допомагають їй як у творчості, так і в житті. В її особі щасливо поєдналися безмежна любов до народної творчості, мудрість, шляхетність. Майже двадцять років Ірина Білик керує гуртком «Намистинка» при Центрі дитячої та юнацької творчості МЖК-1Сихівського району Львова. Вона – учасник колективних і персональних виставок в Україні, Міжнародних гуцульських і бойківських фестивалів. Її роботи є в Канаді, Австрії, Австралії, Німеччині, Латвії, Польщі, в приватних колекціях жінок.
     Намиста і гердани з бісеру Ірини Білик стануть експонатами виставки «З краплинки скла, весь світ веселкою озвався» в Музеї-садибі родини Антоничів. Вишукана колористична гама виробів, експерименти з різними формами справляють незабутнє враження, а життя сповнюють радісним відчуттям.
     Привітати мисткиню прийдуть бортятинські школярі. Вони прочитають вірші Богдана-Ігоря Антонича: «Співати про хату», «Диво», «Колодійство», «Весна».

Ольга Дядинчук, Олена Малюга, наукові співробітники ЛМІР
4137488950.gif