Серед багатонаціональної культурної спадщини Львова – єврейська культура, яка має своє глибоке коріння та  багатовікову історію. Бурхливі події попередніх століть та десятиліть, зокрема, на теренах Галичини, спричинили втрату чималої кількості її пам’яток.
    b_400_599_16777215_0_0_images_old_stories_vystavky_2019_4_Банер_Макс.jpgЗавдяки людям небайдужим, колекціонерам, науковцям, дослідникам вдалося наповнити музейні колекції єврейськими старожитностями. Одна з найбагатших колекцій юдаїки України, яка має значну наукову, історичну та художню цінність зберігається у Львівському музеї історії релігії. Її формування почалося від часу створення музею. У ній – унікальна збірка сувоїв Тори, релігійні книги, стародруки та рідкісні видання XVII – XX ст., графічні та живописні полотна, скульптурні твори, синагогальні й ритуальні предмети. Чимало речей виставлено у постійній експозиції «Юдаїзм».
     Новостворена виставка «Сакральний простір юдаїзму» – це розповідь
про юдаїзм як національну релігію єврейського народу зі своєю унікальною особливістю, відкритістю для сторонніх; про Єрусалимський Храм, побудований царем Соломоном – єдиний центр єврейського релігійного життя протягом тисячі років, який неодноразово руйнували.
    – Однак його (Храму) величезне значення зумовило те, що й до нинішнього дня образ Храму стоїть за багатьма єврейськими релігійними практиками і є однією з головних ідей в юдаїзмі. Ця виставка – спроба проілюструвати сліди Храму, водночас присутнього і відсутнього, –   зазначив куратор виставки Максим Мартин.
     На виставці представлено культові речі юдаїзму зі збірки Музею, що використовувались у синагогах Галичини і Львова, зокрема. Тут можна буде побачити шафу для сувоїв Тори, срібний щит і корону на Тору, елементи інтер’єру синагоги парохет і шивіті, Ханукію – світильник для свята Ханука, синагогальну посудину для обмивання рук перед молитвою, тощо. На усіх цих пам’ятках простежуються зображення Храму.
     Урочисте відкриття виставки «Сакральний простір юдаїзму» відбудеться у середу, 15 травня, о 16 годині у Львівському музеї історії  релігії, що у Львові на площі Музейній, 1.
 
                   Цебенко Ірина, завідувач відділу ЛМІР

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити