DSC_1880.JPG

Бортятинська філія Львівського музею історії релігії є центром культурного життя усієї Мостищини.

Музей-садиба родини Антоничів – колишня греко-католицька плебанія, яка знаходиться у селі Бортятин Яворівського району Львівської області. Саме тут з 1928 року по 1947 рік  проживала родина Антоничів: отець Василь Антонич, його дружина Ольга Антонич та відомий український поет Богдан Ігор Антонич. З 2009 року колишня греко-католицька плебанія стала Музеєм-садибою родини Антоничів Бортятинською філією Львівського музею історії релігії.

Експозиція музею дає можливість відвідувачам ознайомитися з життям та творчістю поета Богдана Ігоря Антонича, громадською та душпастирською діяльністю отця Василя Антонича; традиціями,  звичаями та  історією Лемківщини та Яворівщини; історією Перемиської єпархії на теренах Галичини у 20-30 – ті роки ХХст. тощо.

Перший експозиційний зал дає можливість ознайомитися з історією та самобутністю таких етнічних українських земель як Лемківщина та Яворівщина. А  по  центру  зачаровує погляд футуристична скульптурна композиція “Богдан Ігор Антонич”, скульптора Романа Кикти, де поет задивлений у небо, поглядом витає між зірок і планет. 

Оригінальні експонати у другій кімнаті дають можливість відчути і наповнитись атмосферою в якій жив і творив Богдан Ігор Антонич разом зі своєю сім'єю. Тут експонуються родинні альбоми Антоничів, хрест, яким отець Василь благословив своїх парафіян, автентичні речі побуту Антоничів. У цій кімнаті відвідувачі можуть відкрити для себе також Антонича — музиканта.

Переїзд родини Антоничів до Бортятина співпадає зі вступом Богдана Ігоря на філософський факультет Львівського університету. Тому ще один експозиційний зал – це зал «Поет Антонич і Львів». Найперше увагу кожного привертають  віконні рами та двері із львівської квартири поета (Антонич проживав  з 1928-1937 рр. у своєї тітки Параскевії на вул. Городоцькій.), які використано як експозиційний елемент і через які  Богдан Ігор любив споглядати на Собор Святого Юра. Саме тут можна ознайомитися з мистецьким середовищем 20-30 х років Львова, серед якого творив і займав чільне місце поет-Антонич. Цікаво і оригінально розкрито його зустріч і стосунки з Ольгою Олійник – нареченою, якій так і не вдалося стати дружиною, але завдяки якій твори Антонича були видані посмертно. Відтворення атмосфери Львова 20-30 –х років підсилює відеоряд  та музичний супровід.

Родинним затишком оповита кухня Антоничів. В інтер'єрі представлені давні побутові речі: жорна, нецки, глечики, гасова лампа, мальована скриня та інші.

Ще один експозиційний зал – про історію нашого музею, це зал, де відбуваються найрізноманітніші музейні заходи. На центральній стіні залу розміщений триптих “Сини України” художника Ореста Скопа.

Автором проєкту нової музейної експозиції  є заслужений діяч мистецтв України Орест Скоп. Цей проєкт вдалося реалізувати за участі Володимира і Василя Турецьких, Романа Опалинського, Романа Кикти, Ірини Грицюк, Марії Янко,  музейної спільноти та завдяки підтримці Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної ради, які в 2021 році в рамках Коплексної програми розвитку культури на Львівщині виділили кошти з обласного бюджету на створення основної експозиції музею.

Адреса: с. Бортятин, Яворівський район, Львівська область

(097) 73 71 128

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сторінка у фейсбуку: Музей-садиба родини Антоничів

Музей працює:

вівторок  -  неділя з 9.00 до 17.00. (каса до 16.00.)

понеділок – вихідний.

Вартість вхідного квитка для дітей та учнів - 20 грн.,

для студентів - 30 грн.,

повний вхідний квиток – 40 грн.

Екскурсійний супровід для групи дітей та студентів - 40 грн.

Екскурсійний супровід для групи дорослих - 60 грн.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg 

Більше фото в Фотогалереї

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити