Скарб Тибету

Доторкнутись до Тибету, загадкового і привабливого, можна у Львівському музеї історії релігії, де з 12 лютого по 13 березня 2010 р. можна відвідати виставку "Скарб Тибету".

«Скарб Тибету» – єдина в Україні мандруюча виставка буддійського мистецтва, присвячена культурній спадщині Гімалайського регіону. 300 експонатів виставки створені у майстернях і монастирях Індії, Непалу, Тибету.

Експозиція розповідає про історію та звичаї Країни Снігів, дозволяє доторкнутися до серця повчань буддизму, які протягом десяти віків зберігались за вершинами Гімалаїв. Символічне значення буддійського мистецтва глибше від його чисто художнього вираження. Кожна деталь зображення – атрибут, жест, поза, колір пов’язана з різними рівнями значення та сенсу. Цей символізм грунтується на буддійському світогляді і використовується як метод для пізнавання природи розуму, його досконалих просвітлених якостей та можливостей.

На виставці можна оглянути буддійський живопис у сувоях (тханка), різноманітні ритуальні предмети, скульптуру, графіку, побутові речі. Експозицію доповнює фотогалерея пам’яток буддизму, показ фільмів, виставка-продаж літератури тощо.

Експозиції виставки відображає універсальність буддійського вчення.

Мета проекту – відобразити зв’язок часів, зробити зрозумілішою буддійську культуру сучасній людині.

Організатор – благочинний фонд «Жива традиція». Відкриття виставки о 13:00.