«Листопадові дні родини Шептицьких»

8 грудня у Львівському музеї історії релігії відкрилась виставка «Листопадові дні родини Шептицьких», присвячена 140-й річниці від дня народження Блаженного Климентія Шептицького (17.11.1869 – 01.05.1951) та 65-й річниці від дня смерті Слуги Божого Андрея Шептицького (29.07.1865 – 01.11.1944).

Рід Шептицьких - одна із найстаріших українських боярських родин, грамоту на право земельного володіння якій в 1284 році видав син короля Данила Галицького галицько-волинський князь Лев Данилович. Представники цього роду обіймали високі військові, державні посади в Галицькій, а пізніше в Польській, Австрійській державах.

Починаючи з кінця XVII й упродовж майже всього XVIII століття рід Шептицьких висунув цілу плеяду найвищих церковних ієрархів української греко-католицької та польської римо-католицької Церков. Серед них Варлаам Шептицький, єпископ у Львові, Атанасій і Лев Шептицькі, єпископи львівські, а потім київські митрополити, інші представники знатного роду. Усі вони залишили яскравий слід в історії Української греко-католицької церкви.

Виставку «Листопадові дні родини Шептицьких» організовано музеєм історії релігії та музеєм сакрального мистецтва Львівської архієпархії УГКЦ імені о.Антона Петрушевича. Основна мета її - віддати шану одному з визначних родів Галичини, які своїм життям і своєю діяльністю глибоко вписались у культурний простір української землі, стали його духовною елітою і внесли неоціненний вклад у розбудову Української греко-католицької церкви, у боротьбу за розвиток національної свідомості та державницького мислення.

Серед багаточисленних експонатів виставки - речі з родинного дому Шептицьких у с. Прилбичі, які сьогодні складають збірку «Студіон», матеріали Львівського музею історії релігії. Тут герб родини та печатка 'Митрополита Андрея Шептицького, церковні книги та літургійний посуд, побутові та особисті речі. Є і мистецькі твори Є.Безніска та О.Новаківського, М.Бойчука та В.Дядинюка, М.Водзіцкої та М.Бутовича інших митців. Основна частина речей цієї виставки вперше виставляється на загальний огляд.

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.