«Переображення Господньою Любов’ю»

06.10 – 25.11.2009

На виставці представлені твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва засуджених, які відбувають покарання в установах позбавлення волі є усіх областей України. Виставку «Переображення Господньою Любов’ю» проводить Українська Греко-Католицька Церква у співпраці з Берлінською Галереєю “MAGNIFICAT”, Інститутом Соціальної Стратегії (LAICHEN und BERLIN) і Товариством “Мистецтво і в’язниця” за сприянням Державної кримінально-виконавчої служби України. Експонувалася вона у Києві, Донецьку та Чернігові.

Мета заходу – посприяти суспільному порозумінню та комунікації через мистецтво з нашими співгромадянами, що опинилися у місцях позбавлення волі, а також познайомити широкий загал з кроками реформування пенітенціарної системи у контексті в’язничного душпастирського служіння Церкви. За посередництвом Державної кримінально-виконавчої служби України було передано 148 твори від 142 авторів із пенітенціарних установ усіх областей України.

Ця виставка, що проводиться під патронатом блаженнішого патріарха Любомира, стала нагодою для завершення національного відбору робіт на Міжнародний Конкурс образотворчого мистецтва ув'язнених та засуджених у Берліні на тему «Очима інших». У Свято Переображення 50 кращих творів з України було відібрано мистецьким журі для участі у вересневому фіналі 2009 року. Тема конкурсу «Очима інших» має допомогти у сприйнятті людей, що опинилися немов на узбіччі суспільства: ув'язнених, бездомних, неповномправних, чия людська гідність потребує більшої поваги. Кошти, отримані від конкурсу, підуть на підтримку проекту ресоціалізації у в'язниці Ля Пікота в Боготі (Колумбія) і у жіночій в'язниці у Чернігові.

19 серпня, на свято Спаса блаженніший Любомир на церемонії відкриття виставки у Києві сказав: «Важливість сьогоднішнього дійства полягає у певному обміні сигналами через мистецтво. І те, що в зображеннях картин цих ув’язнених людей представлене їх бачення світу, говорить про спрямування їхніх душ до світла, про відчуття ними людської гідності. У цьому ми маємо підтримувати наших співгромадян. Ми спробуємо, оскільки люди за ґратами і за колючим дротом можуть творити щось прекрасне, зробити адекватні кроки на зустріч до нашого ближнього, щоб любов'ю серця та багатством душі преображати життя й світ».

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.